Na personalistickom trhu od roku 1991

Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2019

Počas januára spracovávame a postupne odosielame Potvrdenia o príjmoch zamestnancov za rok 2019 (pre potreby ročného zúčtovania dane).

Zaujíma Vás, pre koho je potvrdenie určené, kedy Vám bude doručené a či je potrebné si ho vyžiadať? Všetky potrebné informácie sa dočítate v texte, alebo nás kontaktujte na indexnoslus@indexnoslus.sk

  Na čo potvrdenie slúži?

Potvrdenie je podkladom pre vyplnenie daňového priznania za príjmy v danom roku.

Na potvrdení máte vyčíslenú sumu, ktorú ste u zamestnávateľa zarobili a tiež sumu, z ktorej vám boli odvedené dane.

Každý zo zamestnávateľov, u ktorého ste pracovali na dohodu alebo zmluvu počas roka 2019 je povinný vystaviť vám takéto potvrdenie.

Ak ste teda pracovali pre troch rôznych zamestnávateľov, takéto potvrdenie Vám musia vystaviť všetci traja.

potvrdenie o prijmoch, danove priznanie


  Kedy vám bude doručené?


Aktuálne spracovávame potvrdenia za celý rok a odosielané budú koncom januára. Zákonom stanovená lehota je 10. február 2020. Do tohto dátumu vám bude potvrdenie doručené na adresu vášho trvalého bydliska, nie na korešpondenčnú adresu.


  Je potrebné o toto potvrdenie požiadať?

O potvrdenie nemusíte nikde žiadať, vystavujeme ich automaticky pre všetkých zamestnancov. Bez ohľadu na druh alebo dĺžku pracovného pomeru.

Ak však chcete, aby sme Vám potvrdenie zaslali na inú adresu, alebo si ho chcete vyzdvihnúť priamo na pobočke, musíte na to upozorniť pobočku, cez ktorú ste pracovali.


  Na koho sa obrátiť, ak vám nebude do termínu doručené?

Ak vám do termínu 10. február nebude toto potvrdenie doručené, obráťte sa na pobočku INDEX NOSLUŠ, v ktorej ste boli zaregistrovaný a cez ktorú vám bola pridelená práca. Ich zoznam nájdete v časti kontakty

Nevybrali ste si z našich pracovných ponúk?
Záleží nám na vašom názore. Ste spokojní alebo nespokojní, povedzte nám o tom viac.