Na personalistickom trhu od roku 1991

Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2020

Počas januára spracovávame a postupne odosielame Potvrdenia o príjmoch zamestnancov za rok 2020 (pre potreby ročného zúčtovania dane).

Zaujíma Vás, pre koho je potvrdenie určené, kedy Vám bude doručené a či je potrebné si ho vyžiadať? Všetky potrebné informácie sa dočítate v texte. Ak ste však nenašli odpoveď na svoje otázky, napíšte nám na indexnoslus@indexnoslus.sk


  NA ČO SLÚŽI POTVRDENIE O PRÍJMOCH?

Potvrdenie je podkladom pre vyplnenie daňového priznania za príjmy v danom roku.

Na potvrdení máte vyčíslenú sumu, ktorú ste u zamestnávateľa zarobili a tiež sumu, z ktorej vám boli odvedené dane.

potvrdenie o prijmoch, danove priznanie


PREČO VÁM POTVRDENIE POSLIAME?

Každý zo zamestnávateľov, u ktorého ste pracovali na dohodu alebo zmluvu počas roka 2020 je povinný vystaviť Vám takéto potvrdenie.

Ak ste teda pracovali pre troch rôznych zamestnávateľov, takéto potvrdenie Vám musia vystaviť všetci traja. Požiadať o výpočet dane (o ročné zúčtovanie dane) môžete, ktoréhokoľvek zo zamestnávateľov, u ktorého ste v roku 2020 pracovali!


JE POTREBNÉ O JEHO ZASLANIE POŽIADAŤ?

Nie, o potvrdenie nemusíte nikde žiadať, vystavujeme ich automaticky pre všetkých zamestnancov. Bez ohľadu na druh alebo dĺžku pracovného pomeru.


KEDY VÁM BUDE DORUČENÉ?

Aktuálne spracovávame potvrdenia za celý rok a odosielané budú v priebehu januára. Zákonom stanovená lehota je 10. február 2021. Do tohto dátumu Vám bude potvrdenie doručené na adresu Vášho trvalého bydliska, nie na korešpondenčnú adresu.


KONTAKT PRE ĎALŠIE OTÁZKY

Ak Vám do termínu 10. február nebude toto potvrdenie doručené, obráťte sa na pobočku INDEX NOSLUŠ, v ktorej ste boli zaregistrovaný a cez ktorú Vám bola pridelená práca. Ich zoznam nájdete v časti kontakty.

V prípade ďalších otázok nás prosím kontaktujte e-mailom na indexnoslus@indexnoslus.skNevybrali ste si z našich pracovných ponúk?
Záleží nám na vašom názore. Ste spokojní alebo nespokojní, povedzte nám o tom viac.