Na personalistickom trhu od roku 1991

RECRUIT INAK

V denníku SME 16.3.2011 v špecializovanej prílohe PERSONALISTIKA vyšiel článok z rozhovoru s konateľom spoločnosti Ing. Róbertom Čvapekom, ktorý načrtol ako by mohli vyzerať personálne služby v budúcnosti a zároveň predstavil nový prístup k vyhľadávaniu a výberu zamestnancov cez personálne agentúry v článku „Kedy klesnú ceny recruitingu na polovicu?“

Viac na : www.recruitinak.sk

4 X RECRUIT INAK

1. Povedzte si cenu!

Máme záujem obsadiť pre vás pozície, ktoré ste si doteraz obsadzovali sami!

Naša cenová politika je založená na vašom rozpočte. Povedzte si koho potrebujete obsadiť, koľko za to môžete zaplatiť a my vám dáme vedieť, za akých podmienok je táto cena pre nás akceptovateľná.

 

2. Zpohovorovaní uchádzači

Sú prípady, kedy si pri výbere vyberáte z troch špičkových kandidátov. Niekedy vám na pohovor príde kvalifikovaný človek, jediným jeho nedostatkom je znalosť iného svetového jazyka, aký je komunikačným vo vašej spoločnosti. Stretli ste sa už určite aj s tým, že platové požiadavky uchádzača sú síce len mierne nad priemernou trhovou cenou, ale vy ho proste nezaplatíte.

Využite kandidátov, ktorí prešli našim výberovým procesom a čakajú na ponuku možno práve od vás! Rýchlo a lacno tak dokážete vyriešiť svoje personálne potreby.

 

3. Rýchle rozhodnutie, nízka cena

Na základe prieskumu sme zistili, že najlepší uchádzači väčšinou reagujú na pracovnú ponuku do 14 dní po zverejnení. Pre jedného z týchto kandidátov sa klient rozhodne až v 68% prípadov. Priemerne však výberové konania trvajú viac ako dva mesiace.

Až 97% kandidátov, ktorí vyhrali výberové konanie a odmietli prijať pracovnú ponuku klienta uviedlo ako dôvod, že medzitým prijali inú pracovnú ponuku.

Považujeme za spravodlivé poskytnúť klientom, ktorí sa rýchlo rozhodnú, výrazné zľavy.

 

4. Koniec diskriminácie dobre platiacich zamestnávateľov

Províziu za vyhľadanie zamestnanca nestanovujeme na základe výšky nástupnej mzdy. Je pre nás výhodné, ak ponúkate budúcemu zamestnancovi motivačný nástupný plat.

Naša provízia kopíruje reálne náklady spojené s vyhľadávaním. Nevidíme dôvod, aby boli vyššie pri obsadzovaní rovnakej pozície s vyšším nástupným platom.

Vyššia provízia je opodstatnená pri vyhľadávaní na trhu nedostatkových pozícií, bez ohľadu na to, či ide o výrobného pracovníka v špecifickom segmente alebo riaditeľa úseku.

 

Viac na : www.recruitinak.sk

Nevybrali ste si z našich pracovných ponúk?
Záleží nám na vašom názore. Ste spokojní alebo nespokojní, povedzte nám o tom viac.